לשרוף את טלב א סאנע

בפייסבוק נפתחה קבוצה שקראה לשרוף את חבר הכנסת טלב א-סאנע. הקבוצה הזו היא חלק ממגמה כלל-עולמית של אנטישמיות חדשה, שנאת הערבים המסמנים היום מה שהיהודים ייצגו פעם, פחות או יותר. קבוצות שנאה כאלה לא מעניינות, אלמלא הצטרף לקבוצה אורח מפתיע: דמות שהזדהתה כחבר הכנסת עצמו, אף שלא באמת ברור שהיא א-סאנע. הדמות של א-סאנע לא תקפה אלא ביקשה בנימוס לדבר עם שונאיה ולהבין מדוע הם רוצים לשרוף אותה ואם זו כוונה אמיתית.

שימו לב לקריקטורה של א-סאנע  בקבוצה, תמונה המרפררת לזו של נעמי חזן מהקרן החדשה, עבודת מעצבי 'אם תרצו', כנראה אחת הנציגות הישראליות של 'האנטישמיות החדשה'. איני מומחה לכך, אבל נראה לי שכל איורי הקרניים האלה קשורים לדמות השטן הנוצרי, האנטיכריסט. אף שגם משה רבנו הנוצרי היה עם קרניים, בשל טעות תרגום המונח 'קרנו פניו'.

גם אני רוצה לשרוף את ח''כ (עאלק) טאלב א-סנע

עולה השאלה האם חברי הקבוצה יצליחו להבין כי מדובר באדם ואחר כך ערבי? כלומר, עדיין הם יכולים לחשוב שמדובר ביריב פוליטי מר, אבל שהעלבה חזיתית של אדם וקריאה לשרפו היא לא דבר שעושים.

אני בימים אלה מותח את אבי דיכטר דרך הטוויטר כאילו דיסקין שכח אצלי לפני שבוע כפית חשמלית. איני מחבב את שני הפוליטיקאים\אנשי המשטרה החשאית האופרטוניסטים הללו, אבל ברור לי שמדובר בבני אדם, עם אף, אוזן, משפחה, ואיברי מין, זעירים ככל שיהיו. אני מעביר כאן, בלי עריכה, בקופי פייסט, את הרב שיח שנוצר בקבוצה בינם ובין הדמות של חבר הכנסת הערבי.

שם הקבוצה:

גם אני רוצה לשרוף את ח"כ (עאלק) טאלב א-סנע

הגדרת הקבוצה:

ח"כ טלב א-סנע (רע"מ-תע"ל) פנה הבוקר (רביעי) לקצין הכנסת בבקשה להתיר לו להיכנס לרצועת עזה עלמנת לעמוד מקרוב על מה שנעשה במלחמה נגד הפלסטינים. "ביקורי יאפשר לאסוף ראיות, כגון שימוש שישראל עשתה בנשק מנוגד לחוקים הבינלאומיים, כהכנה לנקיטת הליכים בבית הדין לפשעים בינלאומיים בהאג", אמר ח"כ א-סנע.

א-סנע ציין כי אם יבקר ברצועה, בכוונתו "לאמוד את מימדי ההרס ואת הפשעים שביצעה מדינת ישראל נגד אוכלוסייה חפה מפשע, כגון הרס בתים, מסגדים, בתי חולים, בתי ספר ומוסדות ציבוריים נוספים". א-סנע אמר עוד כי בכוונתו לבקר פצועים בבתי החולים ברצועת עזה.

רב השיח:

Taleb El-Sana שלום לחברי הקבוצה ולדור חסון.

לפני כמה ימים שמעתי כל היווצרות הקבוצה הזו.

בתחילה, זעמתי על כך ולאחר שהתגובה הראשונית שלי עברה, חשבתי על כך והגעתי למסקנה שאני הייתי שמח לפתוח בדיאלוג איתכם. איני מאמין שאנשים פועלים מתוך רוע – אלא ממקום של אמונה בצדקת דרכם.

לכן החלטתי להצטרף לפייסבוק ולבוא לדבר איתכם.

אז, שאלה פשוטה – האם אתם באמת רוצים לשרוף אותי?

Top of Form

Thursday at 09:16 • Comment • Like • Flag

6 people like this.

עקיבא עקיבאייב

יש רצוי ויש מצוי,אדון טאלב . רוצים? בטוח יש מעטים שירצו . אבל זה לעולם לא יוכל לצאת לפועל כי אנחנו חיים במדינה יהודית דמוקרטית בעלת הערכים המוסריים הכי גבוהים הקיימים לפי אמות המידה האנושיות, ובעלת ערך עליון לחיי כל אדם. ורק בגלל שאנו חיים במדינה יהודית דמוקרטית אתה יכול להשתלח במדינה שאתה חי בה, מחזיק בתעודת זהות שלה, ונהנה מהזכויות שהיא מעניקה לך כאזרח שלה, כמו נחש ארסי שרק רוצה לפגוע , להרוס ולקלקל. אין מדינה ערבית אחת שקיימת בה דמוקרטיה. יודע מה? אפילו לא משהו שמתקרב לדמוקרטיה. ואם אתה היית חי במדינה ערבית, ומנבל של שמה של המדינה, וזאת עוד כנציג של המדינה, היו מוציאים אותך להורג מבלי להסס. אין לי שום דבר נגד ערבים שרוצים להשתלב במדינה ולעשות צבא כמו כל האזרחים, ושמחים שהם חיים תחת שלטון יהודי דמוקטי(ולא תחת דיקטורה ערבית), ויש לא מעט ערבים שפויים , אבל ערבים כמוך וכמו טיבי אני רוצה כמה שיותר רחוק מפה.

Taleb El-Sana

שלום עקיבא,

תודה שבחרת לענות לי, אני יודע שקשה לפתוח בדיאלוג עם אדם שאתה תופש אותו כאויב שלך. רציתי לומר לך, שאני אינני האויב.

נולדתי כאן, בישראל.

גדלתי והתחנכתי כאן ואני, בדיוק כמוך מעוניין במדינה שיהיו בה ערכים מוסריים גבוהים ובעלת ערך עליון לחיי אדם.

אני מבין שיש לך ולקבוצה ביקורת על פעילותי הפוליטית – וזה לגיטימי. אבל לקרוא לשריפה של אדם בגלל שדעותיו ושיוכו האתני לא מוצאות חן בעיניכם, זה לקחת את זה קצת יותר מדי רחוק ולעבור את גבול חופש הביטוי.

האם אתם יכולים להבין כמה נורא זה?

מה הייתם אומרים אם בבריטניה הייתה קמה קבוצה שקוראת לשריפתו של חבר פרלמנט בריטי ממוצא יהודי?

לא הייתם חושבים שזו אנטישמיות?

לגבי אבחנתך לגבי דמוקרטיות ערביות – טורקיה היא חלק מהאומה הערבית ויש בה משטר רפובליקני – אז לגבי זה אתה טועה. ולמרות זאת, אינני רואה את הקשר בין העובדה שבמדינות אחרות לא קיימת דמוקרטיה לבין העובדה שאתה מצפה ממני, אזרח ישראלי – להתנהג בשונה מאזרח אחר רק בשל מוצאי.

רשמת, שלו הייתי חי במדינה ערבית, הייתי מוצא להורג. אבל עקיבא, אני חי כאן.

לו אתה, היית חי על הירח, היית מת כתוצאה מחוסר בחמצן. המציאות היא, שאתה ואני כאן. ומה היה עשוי לקרות לי במדינה אחרת, אינו רלוונטי. אין לי אזרחות במדינה ערבית אחרת, מעולם לא התגוררתי במדינה אחרת – זו מולדתי, בדיוק כפי שהיא שלך.

לגבי ערבים שרוצים להשתלב ולשרת בצבא – יש עוד דרכים להשתלב בעשייה אזרחית ברוכה מלבד לעלות על מדים. למרות שזו ההוכחה האולטימטיבית לכך שאדם הוא "בסדר", אני גורס שמיליטריזם אינו בריא לחברה אזרחית, אבל זה נושא אחר.

אני אשמח לדון איתך ועם חבריך על כל נושא. אני מבקש, שתשנו את שם הקבוצה ותסירו את האזכור לרצח שלי בשריפה.

Amichai Simcha

טאלב ההבדל הוא שיהודים בבריטניה לא מפריעים לבריטים להפך הם משתלבים בחברה , עושים צבא

משלמים מיסים ולא עורכים הפגנות עם תמונות של שונאים

בעוד הציבור הערבי לא נאמן בעליל לא משלם מיסים תומך באויבים וחלק גדול ממנו מוסר מידע לאויבים.

עכשיו עוד דבר קטן טאלב יודע למה בחיים אבל בחיים לא יהיה איתכם שלום ??

התשובה היא כי אתם חיות!!!

אנשים שרוצחים בידיים שני חיילי מילואים (לינץ בראמללה זוכר) והמון משולהב תומך בהם בחוץ הם חיות.

אנשים שמתנהגים לחיות כמו זבל ומכניסים גמל לרכב או

שוחטים צב ים על החוף הם חיות.

אנשים שמפברקים ראיון עם החייל החטוף גלעד שליט ולא נותנים לאף גורם רישמי לבקר אותו הם חיות.

הלאה אכזריות של ערבים כלפי ערבים במלחמות ביניהם – נושאת בחובה בשורה מאיימת: אם כך הם נוהגים באחיהם הערבים, איך ינהגו בנו?

לכן בחיים אבל בחיים לא יהיה איתכם שלום ולי אישית אין בעיה עם זה אני מוכן למות למען המדינה הזאת ולהקיז דם עבורה וברוך השם יש לי שבועיים מילואים בעזה בקרוב.

ועוד דבר קטן טאלב אין לי שום כוונה לשרוף אותך אני בחיים לא ישרוף אדם לא משנה מה הוא יעשה .

פשוט אני מתוסכל שנותנים לאחד כמוך במה .

לילה טוב.

Yana Knopova

I don't know if Talleb is a real one but who ever is that behind the profile respect on the tolerance and the readiness to sacrifice your time on the fascists, meaning Fucking Crazy Fascists.

I personally believe this group shall be reported and not spoken too, but again who ever have the time and patience-respect.

and hear is the theme song for the group , you welcomed , happy to be useful :

עקיבא עקיבאייב

שלום טאלב,

אתה אומר שאני מצפה ממך להתנהג אחרת בגלל מוצאך. הרי זאת שטות לומר את זה. אני מצפה ממך לנהוג כמו כל ישראלי אחר במדינה. הדרוזים הם כמובן לא יהודים, הם עם ערבי שדתו ומנהגיו שונים מאלו היהודיים, אבל ההשתלבות שלהם בחברה הישראלית מעוררת כבוד והערכה בקרב היהודים תושבי המדינה. יש לי חברים דרוזים שאני מעריך ומכבד אותם כמו חברי היהודים, למרות שמוצאם שונה משלי. אתה צודק בכך שההוכחה האולטימטיבית לכך שאדם הוא "בסדר", היא אם הוא עולה על מדים ומשרת בצה"ל, אבל האם שירת ההמנון קשורה למיליטריזם? לא נראה לי. אז למה אתה מתכחש להמנון הלאומי ?, כי לא חסרים תושבים לא יהודים במדינה שלא רק שהם מכבדים את "התקווה" אלא אפילו שרים אותה.

ואם כבר עלה הנושא של עשייה בריאה למען המדינה, תן לי בבקשה רשימה של "דרכים להשתלב בעשייה אזרחית ברוכה מלבד לעלות על מדים" שאינה קשורה לפוליטיקה, אלא לעשייה שתועיל לכל תושבי המדינה ולא רק לציבור אותו אתה מייצג. לא זכורה לי עשייה אחת בריאה של הערבים במדינה לתועלת המדינה, אלא רק פגיעה בה.

Taleb El-Sana

לעמיחי – יש לך טעות בסיסית בדרך שבה אתה מסתכל על הדברים. הפלסטינים הישראלים והבדואים, הדרוזים שאתה קורא להם חבריך סובלים שנים רבות מאפלייה מכוונת של ממשלות ישראל השונות. זה לא במקרה.

ישנה גזענות עמוקה ויסודית בחברה היהודית הישראלית כנגד הזר, השונה, הערבי.

האפלייה הממוסדת כנגד המיעוט בישראל באה לידי ביטוי בהרבה רבדים – תקציבים זעומים לחינוך, אי בניית תשתיות, אין מתן אישורים לתכניות מתאר ביישובים, יישובים שאינם מוכרים, אי קבלה למקומות עבודה – ייצוג אפסי במשרות ממשלתיות. בנוסף ישנו גזל מתמשך של קרקעות פרטיות בחסות ממשלה – וכן, גם לדרוזים גונבים קרקעות – כפי שהמקרה האחרון עם צינור הגז מוכיח שהמדינה מתנהגת באפלייה ובבריונות כלפי המיעוטים הערבים במדינה.

מול המשטר הזה, הציבור שאותו אני מייצג מתמרמר ומוחה – דרישת הנאמנות שלך היא מטופשת וההכללות שאתה מבצע כנגדם נובעות מדעות גזעניות רווחות.

כפי שזה בא יפה לידי ביטוי בשאר התגובה שלך – אתה חושב שערבים הם חיות.

כאשר יהודי מבצע מעשה נורא – מבחינתי, זה לא משליך על כל היהודים – כשיהודי רוצח את הבת שלו ומשליך אותה במזוודה לנהר – לא תמצא אותי טוען ש"כל היהודים הם רוצחי ילדיהם!" – אבל כשערבי מבצע פשע זה אומר מבחינתך משהו על הגנטיקה שלו, על כל הערבים. זו גזענות בסיסית שבתור יהודי אתה אמור להכיר ולהישמר ממנה.

מה לימדה אותך השואה חוץ מלהיות חזק ואלים?

יכול להיות שאת הלקח העיקרי פספסת?

Taleb El-Sana

עקיבא,

כפי שכבר כתבתי, הדרוזים כמו שאר המיעוטים במדינה, מופלים קשות על ידי המדינה. בשנות החמישים הם הוגדרו כדרוזים ולא ערבים כדי שיוכלו לשרת בצבא וחוק הגיוס חל עליהם.

מה תאמר לגבי דרוזים רבים תושבי רמת הגולן שעושים תהלוכות לא אלימות עם דגלי סוריה?

מה לגבי העובדה שרבים וטובים מהעדה הדרוזית מתחתנים עם אזרחים ואזרחיות סוריות?

מהתגובות פה, עולה המסר שלך ושל עמיחי – לכל מיעוטי מדינת ישראל – תסתמו את הפה, הזכויות האזרחיות שלכם מותנות בציות ללא עוררין, והשאיפה האזרחית הראשונה במעלה שלכם אמורה להיות שירות בצבא ושירת התקווה.

לגבי התקווה – לא קצת מוזר בעיניך לדרוש מערבים, בדואים ופלסטינים לשיר "נפש יהודי הומייה" – התקווה אינה מייצגת במילותיה את האוכלוסיות האלה.

תדמיין שיהודי היה נדרש לשיר במדינה אחרת "נפש נוצרי הומייה" – מה דעתך, זה ראוי שהמדינה תגדיר בהמנון שלה את האתניות המועדפת שלה?

תשאל את עצמך באיזה חברה אתה רוצה לחיות – האם בחברה חופשית, אזרחית שבה לצבא יש תפקיד מוגדר – לשמור על החברה האזרחית. או בחברה צבאית, שבהם כולם אנשי צבא עם נשק, כולם.

אני מאמין בחברה אזרחית, שבה הצבא נמצא מחוץ לחברה , ואינו משפיע עליה. היום על מערכות החיים בישראל הם מערכות תומכות צבא.

עשייה אזרחית ברוכה – זקוקה לאזרחים חופשיים, עם זכויות.

עכשיו שאלה קטנה אליכם:

האם אתם חושבים שליהודים מגיעות זכויות יתר במדינה מתוקף היותם יהודים? או שאתם בעד זכויות שוות לכולם?

Amichai Simcha

טאלב אל תכניס את הדרוזים למשוואה כי הערבים לא מגיעים לקרסוליים שלהם מבחינתי לדרוזים מגיע הכל וזה שהמדינה שלנו לא עושה מספיק למענם זה ביזיון וגועל נפש..

ומה לעשות טאלב ברגע שתביעו הזדהות עם העם היהודי , תפגינו נגד החמאס תעשו שירות לאומי , ולא תבקרו בארצות אויב אז תאמין לי שלא יהיה לא קיפוח ולא אפלייה מוסדית כנגד הציבור הערבי ומבחינתי תגורו מולי דלת מול דלת, כל עוד אתם עושים ההפך מבחינתי אתם סוג ד שכל הזמן בוכה על כיבוש כיבוש למרות שלא היתה לכם פה שום מדינה ולא היה לכם שכל להקים אותה כמו החלוצים הנפלאים והגיבורים שלנו .

ודי לעשות השוואה לשואה בשואה שנאו יהודים רק כי הם יהודים הם לא היו מזיקים להפך חלק מהם גם שירת בצבא הגרמני והם לא האמינו עד הרגע האחרון שזה יהיה גורלם אותכם טאלב שונאים כי אתם סרטן בלב האומה אתם גידול ממאיר שצריך לעקור אותו מהשורש אתם לא מכירים במדינה ואתם שונאים אותנו ומזיקים לנו. ומבחינתכם אם היה לכם כפתור ללחוץ עליו ולהעיף מפה את כל היהודים הייתם עושים את זה בלי לחשוב פעמיים.

עכשיו עוד דבר קטן טאלב וחשוב הרמבם שהיה קצת אבל קצת יותר חכם ממני וממך טען שתמיד אבל תמיד עשיו שונא ליעקב , תמיד!!!!

לא משנה מאיפה ניסוג , לא משנה איזה מחוות ניתן לפלסטינים הם תמיד אבל תמיד ישנאו אותנו גם כשלא היינו בארץ הם שחטו אותנו במאורעות תרפ"ט , המופטי של ירושלים חאג אמין אל חוסייני שאני מקווה שממש עכשיו הוא נשרף בגיהנום הגדיל לעשות ונפגש עם היטלר כשלא היה שום כיבוש ב67 לא היה שום כיבוש וגם אז פתחתם במלחמה. בעזה כל המואזינים קוראים לאזרחים להפוך לשהידים הם מחנכים את הילדים שלהם לשנוא יהודים לכן טאלב אין לי שום בעיה לשנוא אותכם שנאה של ממש כי מבחינתי זה או אנחנו או אתם והבא להורגך השכם להורגו וכן אני מעדיף שעזה תהיה עם נחלים של דם מאשר שתפול שערה מהראש של איזשהו חייל צהל.

עקיבא עקיבאייב

עמיחי הוציא לי את המילים מהפה, אז חבל שאני אכתוב בדיוק אותו הדבר.

עקיבא עקיבאייב

אדון טאלב, הבנתי לפי התגובות שלך שאתה לא יותר מדמגוג בשקל שיודע רק לזרוק שטויות לאוויר אבל לא באמת לענות על שאלות. "עשייה אזרחית ברוכה – זקוקה לאזרחים חופשיים, עם זכויות"??? אבל זכות להרוג יהודי חף מפשע בן 60 בידי 8 ערבים ימח שמם ,(שהקב"ה יקום את דמו של אריה קרפ ויגרום להם ולכל בני משפחותיהם מוות בייסורים קשים,) לזה אתם מספיק חופשיים, ורק לזה אתם מסוגלים ויכולים. אתם עם שרק יודע לפגוע ולהרוס, וחבל על האחוז הבודד מביניכם שכן רוצה להשתלב במדינה, וכן רוצה לעשות צבא, וכן רוצה לשלם מסים ולחיות בקרבת יהודים, ש99% ממכם הם חיות חסרות תועלת שפשוט מקלקלות להם.

Yonathan Dayan

אתם בסה"כ חבורת צוציקים גזענים-אל תדברו על אלימות ושנאה מהצד הפלסטיני שאתם מתבטאים בצורה כה מבזה, אתם לא שונים מאותם פאנטים קיצוניים בעזה או מפוליטקאים גזעניים בממשלה שאחראיים לסבל,מוות ועוני של יהודים וערבים.

גועל נפש.

Adi Ron

מר א-סנע, קודם כל מברכת על ההדברות. אני עצמי שמאלנית ובכל זאת,צריכה להגיד לך שלדעתי אתה וחבריך להנהגה הערבית עושים לאחרונה נזק בל יתואר לכל מאמצי הדו קיום. הצפה מימך להלחם לצידנו בגזענות והאלימות ולא ללבות אותה. ההתבטאויות האחרונות שלךושל מר טיבי מזעזעות אפילו אותי.

ולפותחי הקבוצה- גם אתם לא חפים מליבוי האלימות.

אז בבקשה מכל הגמלים-אנא הסתכלו על הדבשת שלכם לפני שאתם מתבכיינים.

שבת שלום

Daniel Markowitz

קודם כל, מר א-סנע – כל הכבוד על הדרך בה נהגת. הדיאלוג הישיר עם אותם אנשים החברים בקבוצה המחפירה הזו, הוא הדרך הנכונה ביותר, וגם האמיצה ביותר. שאפו.

שנית, עקיבא ועמיחי הנכבדים – אני חושב שראשית, עוד לפני שתיכנסו לדיון פוליטי או אתני, מן הראוי שתלמדו להכיר באדם ולכבדו לפי האיש עצמו, ולא לפי העדה אליה הוא שייך. דרוזים שווים יותר מערבים? מדוע?

באמת שזה רק לטובתכם לנהוג בבן-אדם כבן-אדם. צר לי שאנשים לעיתים לא מבינים דבר בסיסי כל כך, ומתייחסים לאנשים בצורה מבישה רק לפי עדה או דת, מבלי להכירם אפילו. אני אומר את הדברים האלה בתקווה שבאמת תפנימו ותלמדו לנהוג כך באנשים, כי אני מסכים עם משפט שאמר פה אדון א-סנע – "איני מאמין שאנשים פועלים מתוך רוע – אלא ממקום של אמונה בצדקת דרכם"

Natan Shalva

מר א-סנע שלום רב, ראיתי את הקבוצה הזאת ונחרדתי. לאיזה עוד תהומות יגיעו הגזענים והפשיסטים בישראל? ואז ראיתי את התגובה שלך והקריאה שלך להידברות – וכמעט שמחאתי כפיים מול המסך !

זה רק מבליט איזה אדם אתה מול איזה אנשים מבקשים רעתך. חזק ואמץ, שאב כוחות מהיהודים בגרמניה של שנות העשרים. כנראה שמוסר והרחמנות היהודית המפורסמת עברה באופן מוזר לערביי ישראל. אתם נושאים את הלפיד. יחד נעמוד מול כל הפשיסטים והגזענים בישראל, בגרמניה ובשאר העולם.

Yesterday at 20:09 • Flag

Gil Yardeni

שלום מר א-סנע, מאוד התפלאתי מההתפתחות בקבוצה ונכנסתי רק כדי להגיב.

באופן כללי, אני לא תומכת בחלק מההתבטאויות שלך מסיבות שונות, אבל כן מאמינה שזכותך להתבטא ולפעול וכי לא פעלת בצורה שאינה ראויה לח"כ. בעיקר רציתי להוסיף כי אני מעריכה את הניסיון הקשה להידברות, את דרך ההתבטאות הישירה והבהירה שלך ואת הכנות הנשקפת ממנה.

עמיחי ועקיבא, לא יזיק לכם ללמוד תרבות דיון מהי.

אין לכם שום כבוד לאדם באשר הוא אדם, ותמוה בעיני איך אתם מעזים לקרוא לרצוח אדם ואז גם מבזים את עמו ומוצאו כשהוא מנסה לנהל דיון נקי.

ח"כ א-סנע ענה לכם עניינית ונקודתית והעלה דברים שלא היה מזיק לכם לחשוב עליהם, ובכל זאת אתם חוזרים לרטוריקה גזענית וחשוכה.

"כל הערבים רוצחים" וכיוב'. אולי יועיל לכםלצאת מהבית וללכת להכיר אישית את אותם "כל הערבים" שאתם יודעים עליהם כל כך הרבה. כמה מהם אתם מכירים באופן אישי?

Gil Librowski

הצטרפתי רק כדי להגיב. אני לא בעד לשרוף אף אחד.

1.

היה פה ניסיון מאוד אמיץ מצד א-סנע להגיע להידברות והבנה דווקא עם השונאים הכי גדולים שלו. הבעיה שהנכונות שלו להקשיב ולהבין את הצד השני הייתה מוגבלת.

אני מסכים איתו וחושב שהוא צודק, אבל יחד עם זאת אני יודע שלעולם, אף-אחד לא יצליח לשכנע אף אדם בשום-דבר אם יאמר דברים כמו "יש לך טעות בסיסית… דרישת הנאמנות שלך היא מטופשת…"

זה שהוא חושב שהוא טועה, או שהדרישה שלו מטופשת, זה לא רלוונטי, ומחמיץ את המטרה. הצד השני כמובן ייסתגר באופן אוטומטי והגיוני.

לא יזיק קורס בנושא "יישוב סכסוכים".

2.

לגבי הדברים שנאמרו בנוגע לכך שאין דמוקרטיה ערבית, או ערבובים אחרים של דעות ועובדות – אני, אישית, כאשכנזי, יכול לומר בדיוק אותו דבר על הערבים היהודים, כלומר המזרחים.

הרי מה זה מזרחים, בעצם? זה לשון נקייה למושג "ערבים"

מזרחים = מארצות ערב = ערבים.

כמו שיש ערבים נוצרים וערבים נוצרים, יש ערבים יהודים. זו לא מילת גנאי, זה כמו אירופאים או אמריקאים או אסייתים.

לא אני, ואפילו לא סבא שלי, הביא איתו מפולין את הדמוקרטיה, ולא חה"כ א-סנע קלקל את הדמוקרטיה בארצות ערב.

3.

ופה אני מוכרח להוסיף כמה עובדות היסטוריות, שרוב העולם המערבי לא מתמצא בהן.

באיראן, המשטר הבעייתי ביותר באזור כיום, הייתה הפיכה דמוקרטית בשנת 1951. מוחמד מוסדק עלה לשלטון עם אג'נדה דמוקרטית, שוויונית, ליברלית, חילונית ומתקדמת. הוא נבחר לאיש השנה בעולם ע"י "טיימס". כעבור שנתיים, ה-CIA בשיתוף עם האימפריה הבריטית, הפילו אותו והעלו לשלטון במקומו דיקטטור מחמד בגלל אינטרסים כלכלים אנוכיים. או במילים אחרות: נפט.

יש על כך ספר מצוין שתורגם לאחרונה לעברית: "כל אנשי השאה" מאת סטיבן קינזר. ההוצאה לאור, אגב, היא של משרד הביטחון.

4.

אגב, בפרק השני של הספר, מסופר על ההיסטוריה של העם האיראני, עוד מהתקופה הפרה-ערבית, כלומר, מלפני שהאיראנים נכבשו במאה השביעית (אם אני לא טועה) על-ידי הערבים. באמת מרתק.

5.

מה אני רוצה להגיד בזה?

שלטון לא דמוקרטי הוא בד"כ פונקציה של עוני ועושק. לא תמיד העושק נעשה על-ידי הממשלה המקומית, וככל שהעם יותר עני, כך הוא יותר חסר-אונים, ויש לו פחות אמצעים לפעול נגדה.

זה נכון לגבי משטרים בעולם הערבי, זה נכון לגבי משטרים באפריקה, ואפילו באירופה משטר דמוקרטי לא יכול להחזיק מעמד כאשר העם עני (ראה ערך "גרמניה" / "רוסיה" / "רומניה").

6.

כמו שאני רואה את המציאות, כשמאלני שהצביע מרצ, אני לא רואה אפשרות של שלום בזמן הקרוב. אבל לא כי הערבים הם חיות, כפי שכתב עמיחי.

אלא כי גם המוסלמים וגם היהודים לא מוכנים להתפשר או לוותר על אותם מקומות קדושים.

קמפ דיוויד נכשל בגלל מחלוקת על הר הבית. לא בגלל מחלוקת על התנחלויות או מזרח ירושלים או זכות השיבה.

כחילוני, המצב הזה מרתיח אותי, אבל אני לומד להשלים איתו.

7.

יותר מזה לא עולה לי לראש כרגע. ואני גם חולה עם חום אז אני רוצה קצת לנוח.

מה שכן, הדיאלוג פה קצת מזכיר לי סצנה מזעזעת מהסרט "אמריקה איקס"

אני באמת חושב שאדם שאומר משפט כמו "ערבים הם חיות" הוא אבוד.

Yesterday at 21:17 • Flag

Dan Halutz

מר טאלב היקר, ברכות על הצטרפותך לעולם הפייסבוק, והרבה הערכה על האומץ להישיר מבט לחלאות שקוראים לרצח שלך. אני מקווה שאת הדיון מנהל אחד מעוזריך בשמך בכדי לא לבזבז את זמנך על הגזענים האלו.

אישית, אני לא מוצא שום סיבה לנהל דיון עם טיפוסים ציונאצים כמו עמיחי שימחה, שאני כמעט בטוח שהוא עצמו ערבי, ושמוחו נשטף ע"י הציונים לשנוא את עצמו וכל דבר שמריח מ'ערביות'.

תגיד עמיחי שימחה, אתה יודע איפה הרמב"ם הנערץ עליך חי וכתב? ובאיזו שפה? ואיך שפלסטינים 'שחטו אותנו' אם לא היינו בארץ? אתה מנסה להגיד לי שמשלחת של החמאס יצאה ב1897 לפלונסק שבפולין? א'חמד ג'בריל עשה את פרעות חמילניצקי? איך תסביר לפחות 450 שנים של דו-קיום בפלסטינה (שנקראת ככה משנת 142 לספירת הנוצרים) בין יהודים, מוסלמים ונוצרים? כי הם חיות? אתה, עמיחי שימחה, התגשמות נבואת ישעיהו (ליבוביץ') שהציונות תצמיח יודו-נאצים.

דרך אגב, את הצב בחוף הים רצח אזרח ישראלי ממוצא רוסי שכלבתו נבחה על הצב והפריעה לו לישון. מה עכשיו? את הרוסים למשרפות?

Yesterday at 23:35 • Flag

Gil Librowski

דן. תקרא את הסעיף הראשון של התגובה שלי.

אז אתה לא שונא ערבים – כל הכבוד לך. אבל יש בך בדיוק את אותה האלימות והשנאה שיש בעמיחי ועקיבא. אתה רק מגביר את הווליום של הוויכוח, שום דבר מעבר לכך, גם אם אתה קרוב הרבה יותר לדעה שלי.

Yesterday at 23:44 • Flag

Dan Halutz

אהה. זאת אומרת , מי ששונא נאצים וטוען שאין מקום לדון איתם בסיבות לנאציותם, גרוע כמוהם? או, בוא נחדד את זה , אם אתה רואה אדם אונס מישהו\מישהי, ונניח שאתה מחליט להתערב וחובט בראשו של האנס. אתה 'אדם אלים ולא סובלני' כמו האנס?

כל הכבוד שאתה רוצה לדון בצורה יישובית וכו' אבל כמו שאתה עצמך אומר, מי שקורא לאנשים אחרים 'חיות' (למרות שבאמת, זה נכון, כולנו חיות) הוא אבוד ואין טעם לנהל איתו דיון. שיזחל חזרה למאורה שלו. זאת הסיבה שהתגובה שלי 'אלימה' (ליברמן היה מכנה את זה טרוריזם מילולי) ואני מתנצל אם נפגעת.

Yesterday at 23:51 • Flag

Eli Berger

כמובן, גם אני נכנסתי רק בשביל להגיב. כבר יוצא, אלא אם יש כוונה לשנות את שם הקבוצה למשהו פחות מבחיל. אז קודם כל, טאלב, ברוך הבא לפייסבוק, ושנית, אני נוטה להסכים עם עדי שגם ההנהגה הערבית צריכה לעשות בדק בית רציני ולראות אם הפעולות שלה עוזרות להביא שלום ודו-קיום. טענת הקבוצה הזו, שיש פעולות של א-סנא שמחזקות את ליברמן בהחלט ראויה להתייחסות, אבל קל וחומר, הקמת קבוצה עם שם כזה מחזקת את הקיצונים בחברה הערבית, ואני לא מדבר על א-סנא אלא על גורמים קיצונים הרבה יותר.

14 hours ago • Flag

Gil Librowski

דן – נקיטת אלימות היא תמיד דבר בעייתי. כן, אני מסכים איתך שלפעמים היא יותר פרקטית מכל דבר אחר (ראה ערך "מפלת הנאצים").

אבל אם אנחנו רוצים להגיע להבנה או דו קיום…

עזוב – אדבר ספציפית על המקרה הנ"ל:

חה"כ כתב פה בשפה ידידותית-למחצה כדי להגיע להבנה, הוא לא כתב "לכו תזדיינו! אתם יותר גרועים מהנאצים!"

וכשאתה בא וכותב את מה שאתה כותב, לא רק שאתה לא עוזר לו, אתה מזיק לו בניסיון לאחות את הקרע בעם.

14 hours ago • Flag

Naama Ⓥ Golan

ראשית, עקיבא, מעניין אותי מאוד לדעת מה אומרת לך המילה "דמוקרטיה". שנית, עמיחי ועקיבא- שניכם התלוננתם על דבריו של א-סנע, בזמן שפגעתם בו ישירות. אני לא הייתי רואה סיבה להמשיך ולקיים אתכם דיון בזמן שאתם משפילים אותי, משליכים עליי האשמות פוגעניות ושגויות ומכלילים עליי. בחנו את עצמכם לפני שאתם בוחנים אחרים.

גיל, אני לא מסכימה אתך שאין כאן מקום לדיון הגיוני. בעיקר בפייסבוק, גם אנשים הגיוניים יותר מאלה עשויים לקרוא את הדיון. אתה העלית נקודות מעניינות שעשויות לעניין לא רק אותי אלא גם אחרים שנכנסים לקבוצה הזאת. אדרבא, כל הכבוד על הטיעונים ההגיוניים:)

12 hours ago • Flag

Amichai Simcha

לזה שמתבטא בשמו של דן חלוץ תקשיב טוב יחרא קטן. נאצי תקרא למי שהוציאה זבל כמוך יאפס מאופס .

ועכשיו לעניין עצמו הרמבם נרדף בצעירותו פעמיים ע"י מוסלמים גם בספרד וגם במרוקו עד שעבר למצריים (דרך אגב אני טעיתי מי שאמר עשיו שונא ליעקב אלו חז"ל לא הרמב"ם סליחה). ולא הבנתי מה בדיוק אתה מסיק מכל הפרעות שאתה זורק באויר תכף תתן לי את באבי יאר בתור דוגמא ימטומטם.

אתה יודע מה יוצא מכל הפרעות שאתה מביא אתה יודע מה יוצא מהשואה ? מהנאצים ? יוצא דבר אחד שהעם היהודי היה זקוק למדינה עם צבא שיגן עליו הבנת יחמור

??

אני מתבייש שקראתי לכל הערבים חיות הגזמתי ואני מצטער היות ודברי נאמרו בלהט הרגע ובלי לחשוב באמת לעומקם של דברים . יש ביניהם אנשים שרוצים לחיות איתנו בשלום ודו קיוםאנשים טובים שרוצים להשתלב בחברה הישראלית ולהיות חלק אינטגרלי ממנה ולהפך אנשים כאלו אין לי בעיה לארח כל יום בסלון לכן שוב אני מצטער כי דברי היו מכוונים לחמאס בעזה .

ולכל השמאלנים יפי הנפש שמגיבים פה הייתי מציע לכם לקחת שיעור פרטי אצל עיסאם מחול (אח של ח"כ) שנאשם במסירת מידע לחיזבאללה בדיוק ברגעים שהם מסדרים את הטילים בצפון שהם קיבלו מסוריה לקראת המלחמה שכולם יודעים שתקרא או בקיץ הקרוב או הבא , אבל מה זה משנה גם ככה באותה שנייה אתם תעופו מפה עם הדרכון הזר שלכם כמו סמרטוטים.

12 hours ago • Flag

Udi Bram

ממתי ניסיונות לשינוי חברתי ופעילות למען ערכים מוסריים נחשבים לפעולות נגד המדינה?

12 hours ago • Flag

Naama Ⓥ Golan

ווהו! סמרטוטים מעופפים יפי-נפש! D:

12 hours ago • Flag

Natan Shalva

נעמה היקרה, אני יודע שבתרבות שלך מישהו עם נפש יפה זה סוג של קללה. אבל בתרבות שלנו נפש יפה היא המעלה הגדולה ביותר של האדם.

אולי הגיע שתבחני את הקשר בין הנפשות היפות לרמת החיים והמוסר של חברה.

3 hours ago • Flag

Gil Librowski

וואו, נתן – חוסר היכולת שלך להקשיב הגיע לשיאים חדשים. ברכותיי. תקרא בשנית את תגובתה הראשונה של נעמה, ותבין, למרות התגובה הקרירה והצינית והמתנשאת שלך כלפי נעמה, שאתם בעצם באותו צד. צריך רק לקרוא, לא יותר מזה.

3 hours ago • Flag

Dimi Reider

קצת חבל – עם כל הכבוד לכוונות הטובות- שמגיבים מהשמאל השתלטו על הדיון. הדבר המעניין בשרשור הזה היה השיח בין חה"כ א-סנע לימנים, לא ההתנגחויות והקללות הרגילות…

3 hours ago • Flag

Natan Shalva

מודה, באמת לא קראתי. מיהרתי לקטלג את נעמה כחלק מהקבוצה המקורית.

2 hours ago • Flag

Didi Remez

דימי — התצפית האנתרופלוגית היא משימה מאתגרת כאשר היא נעשית כל כך קרוב לבית.

2 hours ago • Flag

Shir Aharon Bram

מה שכן מעניין בכל הדיון הזה באמת היה הדיון בין ח"כ א- סנע לבין שונאיו, אבל הדיון הזה הידרדר לרמות מטופשות למדי… עד כה, הדיון הזה השיג שתי מטרות גדולות ויפות לפי דעתי:

1. ח"כ א סנע הראה כי הוא מוכן להידברות, גם עם אנשים שמעוניינים לשרוף אותו

2. עמיחי שמחה הכיר בטעות הבסיסית הגזענית שלו והתבייש בכך- וכל הכבוד לו על זה. להכיר בטעות בדיון כ"כ טעון זאת התנהגות בוגרת ומראה שיש עוד סיכוי איפשהו (גם אם הוא התבטא בחריפות בהמשך) . עקיבא- תורך.

2 hours ago • Flag

Nirit Ben-Ari

גם אני הצטרפתי לקבוצה כמובן רק על מנת להגיב

עקיבא ושמחה, נקודה למחשבה:

תחשבו איך הייתם מגיבים אם ערבי-ישראלי היה מקים קבוצה בשם: גם אני רוצה לשרוף את (עאלק) ח"כ בנימין נתניהו (או כל ח"כ אחר לצורך העניין)

תחשבו איך הייתם מגיבים, ואז תעשו חושבים על המשמעות של הקבוצה שלכם

ועוד נקודה למחשבה: אם אכן ערבי-ישראלי היה מקים קבוצה כזו, הוא בוודאי ברגעים אלה היה כבר קשור לאיזה כסא במרתפים של השב"כ. אתם לעומת זאת, לא צריכים לחשוש מכזה גורל.

תחשבו איך זה לחיות במדינה שבה אתם אזרחים סוג ב', ותחשבו מה זה אומר על המקום שלכם בחברה הזאת.

ואל תפלו ישר למנטרה של "שישרתו בצבא ואז נדבר". במדינות העולם הנאורות שירות בצבא אינו תנאי לאזרחות. אלא אם כן אם אתם רוצים להשוות את עצמכם לדיקקטטורות חשוכות כמו אריתראה. אני באופן אישי מעדיפה להשוות את עצמי למקומות קצת יותר נאורים.

about an hour ago • Flag

Kobi Ohaion

לאדון טאלב, אני מאוד מקווה שיוציאו אותך ואת כל חברייך הערבים (לא פלשתינאים כי אין דבר כזה) מהכנסת, ומי ייתן גם מהמדינה.

26 minutes ago • Flag

Shir Aharon Bram

יאי, עוד טרול לרשימה

23 minutes ago • Flag

alt="Kobi Ohaion">

Kobi Ohaion

יצור, אתה לא שווה יחס אפילו.

תמשיך להתחבא במעורה שלך

22 minutes ago • Flag

alt="Shir Aharon Bram">

Shir Aharon Bram

או ש…

אתה האידיוט שלא שווה את היחס, אפילו את הקללות והדימויין שמרכיבים 95% מהלקסיקון שלך אתה לא יודע לכתוב נכון.

21 minutes ago • Flag

Kobi Ohaion

אני לא לוקח אותך ברצינות כי אני יודע מה טיפוסים כמוך שווים..והם לא שווים הרבה, אם בכלל

20 minutes ago • Flag

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אבי  ביום 29 במאי 2010 בשעה 18:12

  נו, אז גילית שאפילו אדיוטים יכולים לפתוח דף בפייסבוק. לא הבנתי איך זה קשור עם דיכטר או דיסקין. גם לא הבנתי למה אתה חושב שיש להם זין קטן. ראית? באיזה הקשר ראית? למה יש עניין ציבורי בגודל הזין של ראשי השבכ? מה עם גודל הזין של גראפומנים? נגיד, מה מצב הזין של שמואלוף? ואיך הזין שלך? ואיך הבריאות?

 • חנה ליכט  ביום 30 במאי 2010 בשעה 1:26

  מריח מאוד לא טוב. ומעבר לריח, מטריד ומתסכל.

 • aya  ביום 30 במאי 2010 בשעה 8:45

  אבי, אני חושבת שעלית על הבעיה האמיתית שמציג הפוסט. לא חלילה חבורה של חולרות תוצרי מערכת החינוך הישראלית שבא לי להקיא כשאני קוראת אותם. כמה עילגים וטיפשים ומלאי שנאה הם. לחשוב שהצבא "קיבל" את הבהמות הטיפשות האלה לשורותיו?

  לא. הירידה על גודל אברי מינים של נכבדינו. פה קבור הכלב. ח"ח בחור. ואיך הכנסת לו בחזרה! מלך אתה. מלך.

 • זיו  ביום 30 במאי 2010 בשעה 9:48

  לאבי ואיה:
  התייחסות לאיברי מין והקשר למלחמתיות. הקטע הרלוונטי מתחיל ב 3:35

  גדולים ורבים מתייחסים לגודל הזין של מנהיגים זכריים.

 • smiley82  ביום 14 ביוני 2010 בשעה 5:19

  פעם ניסיתי לשרוף את חבר הכנסת טאלב אבל ראיתי כי א סאנע בוער ואיננו אוּכֳּל

 • נחום  ביום 20 ביולי 2010 בשעה 17:45

  יש פאשיזם בישראל, והוא מרים ראש ומאיים על כולנו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: