רוץ, דובי, רוץ – להקים את "ישראל לכולנו"

'עיר לכולנו' נבחרה למפלגה הגדולה ביותר בעיריית תל אביב, עם הכי הרבה קולות. זה הישג מעולה.

דב חנין שהתחיל את דרכו כמועמד מחאה קיבל 34 אחוזים והפך למרכז הקמפיין, כשהוא מתמודד עם הקמפיין העשיר של חולדאי ועם סכינים בגב מהשמאל. הוא עלה מ9 אחוז בסקר הראשון, ו22 בסקר האחרון ל34 אחוז. באף עיתון לא ראיתי מודעה של עיר לכולנו (חוץ ממעין), לא ראיתי אפילו שלט אחד בתשלום מעבר לשלטים שתלו אנשים על בתיהם ובאיזורים המוכרים. 

אני מקווה שהצעד הבא היא מפלגה ארצית או תנועה ארצית שתמשיך את המומנטום הטוב הזה. עם הגישה האדומה-ירוקה של עיר לכולנו, עם אהבה בין יהודים לערבים בישראל וחזרה לגבולות 67. עם הבניה מלמטה כמו עיר לכולנו.

רוץ, דובי, רוץ.

 

——

קראתי עכשיו בהארץ פרויקט מגוחך על מות השמאל, הרקע לפרויקט הוא טענה שהשמאל הוא חיבור מתמטי של המנדטים של מרצ לאלה של מפלגתו של אהוד ברק יושב המגדלים, כשהתוצאה היא 15. 

להגיד שהצעירים אדישים אחרי מה שקרה בתל אביב עד לפני שבוע, אמול כל הסכינחרי ההתגייסות של אלפים, שכל האינטרנט נצבע באדום, למרות הסכין בגב של אנשי "השמאל החמוץ" זה פשוט ניתוק מהמציאות. מפלגת השמאל הישראלית היא "עיר לכולנו", ושליש מהמצביעים הצביעו למועמד שלה. 

מול הפסיפס החמוץ ב"הארץ", שגם בו משובצים דברים מעניינים, מעניין לראות את מוספהשבת של מעריב שנערך על ידי רמי רוטהולץ. דבר ראשון, המוסף של מעריב השתפר פלאים. במעריב יש פתיחות להבין שקרה כאן דבר חדש, שיש דור חדש שעומד לסחוף את המדינה בקרוב ולשחרר אותה מהציניות של "השמאל החמוץ". בין השאר, יש ראיון עם דב חנין ובסופו הכותבת מציעה רעיון פשוט: חנין צריך להיות ראש הממשלה. זה ההבדל בינו לבין התנועה החדשה של אנשי הרוח המשמימים, שבחלקם אינם כותבים מוכשרים לטעמי, חנין נמצא כדי לעשות, כשהם רוצים להמשיך לקטר ולבכות. זה כבר לא עניין של ימין ושמאל, אלא עניין של התנהלות. הרי למרצ ולעיר לכולנו היה מצע דומה בבחירות האחרונות לעיריה, המועמדים שרצו במרצ היו לא פחות מוכשרים מהאנשים בעיר לכולנו – מדוע אלף צעירים רצו ימים כלילות כדי לקדם את עיר לכולנו, כשממול מרצ היו צריכים לשלם למתנדבים לעמוד עם שלט?  

 

מומלץ לשים לב לטורים של הסופרת זהיה קונדוס (שכתבה גם במעין) על איסלם ורמדאן בנרג' ניו אייג'. אם מחכים לאובמה ישראלי, אני מהמר שהוא יהיה אשה ערביה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אל תתלהב  ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 16:44

  הצבעתי לעיר לכולנו במועצה, כי היה חשוב שיהיו כמה ירקרקים סביב השולחן של חולדאי, אבל לראשות העיר הצבעתי חולדאי כי הוא מנהל טוב, ולא סימן שאלה שקוף (אבל רוכב על אופניים!!!).
  שום מפלגה ארצית לא תקום, ואהבה ביו יהודים לערבים יש רק בסרטים כחולים.

 • תכלס  ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 17:48

  עם מגן דוד באמצע…
  יש לי הרגשה שבארץ זה יהיה להיט!

 • אחת, לא משנה מאיזו ע  ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 17:50

  משמאל?
  אתה קורא למר"צ שמאל?!

 • שי  ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 18:42

  אני לא מסכים איתך.
  שלושים ושישה אחוזי הצבעה זה בושה. בייחוד אחרי קמפיין מעולה כמו של חנין. הוא היה צריך לזכות. אנשים בתל אביב אדישים וציניים. התוצאות האלה הן בושה. לא לחנין., לתושבים של תל אביב שאני נמנה ביניהם. פשוט בושה.

 • עומר  ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 18:57

  מה שיכול כמעט-לעבוד ברמה המוניציפלית בעיר מודעת, ליברלית, מתוקשרת, מקוונת, פוליטית, "בועתית" וחזקה כמו תל אביב, הרבה פחות סביר שיעבוד ברמה הכלל-ארצית. אם אתה חולם על זה שיהיו לך חלומות נעימים. הזירה של הכנסת/ממשלה היא זירה אבודה. אני מנסה להתכוונן לקראת החרמה של הבחירות לכנסת, ובמקביל מקווה שנצליח לנצל הלאה את המומנטום של הבחירות ברמה המוניציפלית. זה הרבה יותר בקטן, אבל לפחות אפשר להגיע כאן להישגים מסוימים.

 • דורון אסייס  ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 19:02

  "אם אתה חולם על זה שיהיו לך חלומות נעימים" אמרו גם להרצל וגם ואובמה. אם אין תקווה ואמונה בכך שיכול להיות יותר טוב לא עושים כלום ולכן אותו החרא ממוחזר שוב ושוב.

 • תושב לא מוכר  ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 20:03

  "לא ראיתי אפילו שלט אחד בתשלום מעבר לשלטים שתלו אנשים על בתיהם ובאיזורים המוכרים.
  "
  זה למה כי אתה לא מסתובב באיזורים הלא מוכרים.

 • שמאלני  ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 20:39

  סליחה אדון צ'יקי, חד"ש\מק"י זה כלב בשבילך?

 • עומר  ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 21:59

  יש לי תקווה ואמונה שיכול להיות טוב יותר, אבל אין לי תקווה ואמונה בכך שיכול להיות משמעותית יותר טוב תחת המשטר הפרלמנטרי הישראלי (והעולמי) הנוכחי. למרבה הצער או השמחה, שנותיו של המשטר הזה ספורות, ואנחנו נמצאים בנקודת זמן נהדרת כדי לקבוע אם החלופה לו תהיה מוצלחת הרבה יותר או איומה ונוראה (או איפשהו באמצע). אנחנו צריכים להיות ריאליסטים ולהבין שאם יש לנו תקווה היא לא עוברת דרך פירורי-נצחונות במסגרת המשטר הזה, אלא באמצעות המצאת אלטרנטיבות ראויות לו.

  הנה שני מקומות, למשל, שנותנים לי תקווה כיום:
  http://www.crimethinc.com/texts/days/deadhand.php
  http://www.metagovernment.org

 • בנימין  ביום 13 בנובמבר 2008 בשעה 0:03

  סעיף א4 במצע הרשמי של מפלגת חד"ש, מפלגתו של חנין, בבחירות האחרונות, מכיר ב"זכות השיבה" של הפלשתינאים לארץ ישראל. ברור לגמרי, לדעתי, שכל מי שתומך בדבר כזה באופן גלוי הוא בעד חיסולו המיידי של הרוב היהודי במדינת ישראל, של אופיה היהודי של המדינה וככל הנראה של זכויות הבסיס של היהודים הישראלים. דבר זה כשלעצמו כבר פוסל לדעתי תנועה כזו מלצבור איזשהו מומנטום רציני בבחירות הארציות. ויש עוד דברים רבים.
  כל זה נאמר עם ההכרה בכך שחנין הוא פרלמנטר מעולה, וצריך שיישב בכנסת. הרחק באופוזיציה, אם אפשר.

  http://www.hadash.org.il/matzahadash.html

 • צחי  ביום 13 בנובמבר 2008 בשעה 1:28

  ואני מקווה שלאט לאט עוד ועוד אנשים יבינו את זה.

  אנחנו מנסים לפתח ביחד אלטרנטיבות ראויות, ושיטות להפוך אותם למציאות (לדוגמה, מפלגת "בובות" שכל חברי הכנסת מטעמה פועלים בכנסת(הצבעות, וכו') אך ורק בהתאם לתוצאות של משאלים מאובטחים הפתוחים לכל חברי המפלגה.)

  http://myvote.org.il/index.php?title=%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%93_%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99

  אשמח מאוד לשמוע ממך

 • אמיתי סנדי  ביום 13 בנובמבר 2008 בשעה 12:03

  שזה יהיה ארץ לכולנו, ולא ישראל לכולנו, כדי שלחברים הערבים יהיה יותר קל עם השם.

  ולבנימין: אופיה היהודי של המדינה נועד לכליון, זה פשוט עניין של זמן.

 • לינוי  ביום 13 בנובמבר 2008 בשעה 19:29

  באליפות העולם ל"פאסיביות ארוגנטית במסווה של פעולת מחאה אפקטיבית".

 • עומר  ביום 13 בנובמבר 2008 בשעה 20:32

  לא כל כך התלהבתי מהרעיונות ששמעתי על דמוקרטיה ישירה. בעיני הבעיה היא לא רק שלטון הנציגים (שיכול אפילו להיות בסדר אם יש שקיפות רדיקלית וכלים אפקטיביים למעורבות אזרחית), אלא בעיקר המנגנון של בחירות, שמשכפל תפיסה של הפוליטיקה כשדה של עימות במקום כשדה של שיתוף פעולה. לכן קוסמים לי הרבה יותר רעיונות של "ממשל קוד פתוח" (http://en.wikipedia.org/wiki/Open_source_governance), שנשמעים יותר דינמיים, מבוזרים ואפקטיביים.
  באתר שלכם אהבתי במיוחד את מניפסט voxpolitics (http://myvote.org.il/index.php?title=VOXPOLITICS_MANIFESTO), אפילו רציתי להמשיך לתרגם אותו אבל אז גיליתי שהדף נעול לעריכה משום מה…

  לינוי – אני לא ממש יכול להתגונן נגד ההאשמה הזו, רק להפנות אותך לפוסט ישן של דרור בורשטיין:
  http://www.notes.co.il/burstein/36236.asp

 • יריב מ  ביום 13 בנובמבר 2008 בשעה 21:23

  אחלה.
  אבל מה הקטע עם מפלגת דלת פתוחה?

 • צ'יקי  ביום 14 בנובמבר 2008 בשעה 1:27

  לא הצבעתי חד"ש בבחירות האחרונות, אלא יצאתי אידיוט והצבעתי לעמיר פרץ. חוץ מזה, קראתי כאן להקמת מפלגה חדשה שהיא לא מרצ או חד"ש, אבל לפי אתר חד"ש שנתת מדובר על שיבה בהתאם להחלטות המשא ומתן, כשמדובר גם על פיצויים.
  זה בניגוד לשאר הסעיפים הקטנים שבהם מדובר באופן חותך על חזרה לגבולות 67, למשל, עם הפלסטינים וסוריה.
  גם ביוזמה הערבית זה הניסוח, חזרת פליטים בהסכמה. אני חושב שזה דבר שנעשה כבר בישראל בכמות מסוימת, אבל אני לא מבין בזה.

 • הצועד בנעליו  ביום 14 בנובמבר 2008 בשעה 21:38

  כן יהי רצון.

  ואת חוק המאגר הביומטרי יש לחסום.

 • פינוקיו  ביום 15 בנובמבר 2008 בשעה 12:26

  לפי סקר שקראתי ב"הארץ" לפני מספר שבועות (לא מצליח למצוא גרסה מקוונת, לצערי) חד"ש מקבלת בבחירות הבאות 6 מנדטים, וכך מכפילה את כוחה. לדעתי לפחות חלק מכך נעוץ בהקמתה ובקמפיין המוצלח של "עיר לכולנו", כשהחלק האחר נעוץ בהתרסקותה של בל"ד.
  אני מקווה שגם הדנים ברשימה זו יבינו שהאלטרנטיבה הפוליטית כבר נמצאת לנו מול העיניים, ושמה מק"י-חד"ש. ממש אין צורך להקים עוד גוף שמאלי שלא יצא ממרחב בתי הקפה התל אביבי, עם כל הרצון הטוב שבדבר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: