4 דיסקים שלי בחנויות

במהלך עונת החגים יפוזרו למספר חנויות ארבעה דיסקים שלי, חלקם טרם יצאו וחלקם הוצאות מחודשות עם בונוסים. האלבומים ייצאו במהדורות זעירות של בין חמישים למאה עותקים ויעלו 30 ש"ח לרוכש הנעים.
 
האלבומים הם:

סונול, רא רקורדס, 2003 – בהפקת רם אוריון. סונול הוא האלבום הקומוניקטיבי והמינורי ביותר מבין אלבומי הסולו שהוצאתי, ומכיל בעיקר שירי אהבה אקוסטיים ומרגשים, ללא פרובוקציות, ובלי קטעים אקספירמנטלים מעכירי-שלוה או שירים פוליטיים. אם מישהו רוצה להתחיל להכיר אותי, זהו האלבום המומלץ. סונול יצא לראשונה יחד עם גליונות "אספיס" (עורכת: יעל ברגשטיין) במהדורה מיוחדת. במשך כשלוש שנים לא היה ניתן להשיג אותו בחנויות, ועכשיו הוא שב במהדורה רביעית. מתוכו, השיר הרומנטי פיצה הוא כנראה הלהיט. קליפים: אוליביה (גרסת כיסוי לשיר לא מוכר של צביקה פיק), עוד יום. המהדורה כוללת כמה שירי בונוסים, ביניהם "רוגי החתול", שיר אהבה של חתול, שיצא בקומפורטסטנד, לייבל סיאטלי. את העטיפה היפה פה עיצב אדם רבינוביץ', לתמונה של רותי נמט במכון וייצמן, תמונה המסמלת את אהבתי למדע.

ספוטניק אין לאב, ווירדומיוזיק ריקורדינגס (הולנד), 2005 – אלבום מרובה סגנונות ושפות שמבוסס על שיר הנושא, שגם יצא באי.פי של רמיקסים על ידי חברת אק-דאק וזכה לשני קליפים שונים (זה וזה). לאלבום, שיצא בלייבל הולנדי חמוד שתפס מאז תאוצה, נוספו בגרסת הדיסק כמה שירי בונוס ובהם "אולי" שהופק על ידי שלמה מזרחי. הציור על העטיפה נעשה בהתנדבות על ידי דודו גבע – רק בשבילו שווה להשיג את האלבום. זה לא אלבום סטנדרטי, אלא נשמע כתוכנית רדיו בקריסה שבה אמנים שונים ממדינות שונות משמיעים את החומרים שלהם. אחד השירים באלבום חזה את עליית אולמרט.

אני ואנונו, פית\קית, ישראל, ופרי-סאמפל-זון, צרפת, 2006 – אלבום של הקראת שירה על רקע מוזיקה אלקטרונית, פרי שיתוף פעולה עם אמן הקאט אנד פייסט הצרפתי שנארד ווקר שהוקלט על ידי רם אוריון. שני שירים מתוך כתב העת "עכשיו – עונתון" האחרון מופיעים באלבום, הנבלה ומקשקש בקינג ג'ורג'. קליפים: שיר הנושא, אני ואנונו (שימו לב למאמר מלומד בנושא). 
לאלבום נוסף כבונוס מיני אלבום שלם בשם "רובים וכרטיסי אשראי", של שירה על רקע מוזיקה. הוא הוקלט בפריז באולפן של שנארד ווקר ב2007 ונגנז בזמנו. שימו לב לקליפ של השיר מעין מתוך המיני-אלבום.

ידידים טובים, בירדסונג, 2008 – אלבום בהפקת לואו-פיי בסגנונות שונים ומשונים, מאקוסטי וקברטי ועד דיסקואידי, שנוסף להם אי.פי של שירי חלל, שתכננתי להוציא כאלבום נפרד אבל לא אגרתי מספיק חומרים. אחד מהשירים הוא להיט המוגים "חלל זה כיף" שיצא באוסף הראשון של הלייבל המעולה פית\קית. זה אלבום שקצת מזכיר את ספוטניק אין לאב אבל הוא צעד נוסף לכיוון התהום והבלגן. עוד שיר חשוב הוא 'אני אוהב אותך'.

אני מוכר בימים אלה יותר כמשורר, אבל אני מוזיקאי פעיל מאז 1994. הקשבה לדיסקים האלה היא אפשרות להכיר את הצד המוזיקלי שלי, שנחשף בעיקר בימי פינגפונג. קודם לכן הייתי כמה שנים טובות בקנאק\פופ. ארבעת הדיסקים הללו הם סיכום של דרך מוזיקלית פתלתלה עד כה, עם שיתופי פעולה רבים, מחוץ להתנהלות המוזיקלית הישראלית. אף אחד מהשירים באלבומים לא הושמע ברדיו מלבד השמעות מקריות וקוריוזיות, ולמעשה האלבומים גם לא נשלחו לרדיו או עברו מסע פרומו מסודר של מעטפות מרופדות למבקרים, חנופה לחברות תקליטים ושדרני רדיו וכו'. מהדיסקים האלה יצאו כעשרה קליפים. בערוץ המוזיקה, השמיעו כל קליפ מספר פעמים, אם לא פסלו לשידור. חלק מהקליפים שהועלו ליוטיוב ולגוגל וידאו זכו לתהודה בעולם דרך בלוגים מוזיקליים בעולם ודרך תחנות אלטרנטיביות בחו"ל.  

ידידים טובים וספוטניק אין לאב הם אלבומים מז'אנר ה"בדרום מיוזיק", כלומר הוקלטו במיקרופון מחשב פרימיטיבי, בתוכנת חינם בשם AUDACITY, לא באולפן סגור, אלא בחדר בבית הכולל את כל רעשי הרקע של העיר.

ארבעת הדיסקים ימכרו, כל אחד בשלושים ₪, בחנויות הבאות: בתל אביב באוזן השלישית, קצת אחרת (מול המשאוושה בפינסקר), קרמבו שינקין ודיסק סנטר. בירושלים באוגנדה, בחיפה באוזן השלישית, ברעננה באוזן השלישית, בבאר שבע בעשן הזמן (בקרוב) ובדוכן באסטרבות ברחבי הארץ, למשל בפסטיבל אינדי-נגב. אפשר גם להזמין את סונול ואת אני ואנונו דרך חנות האונליין של אוגנדה שמפיצה לכל העולם.

מומלץ לקנות כל פעם עותק ואז להאזין, ולא לרכוש את כל הדיסקים בבת אחת.

 

פרומו:

מומה על הדיסקים

ראיון בגלריה הארץ על הדיסקים, נויה כוכבי

ביקורת בעכבר העיר אינטרנט, תמר מלינוביץ'

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: