כמה לינקים לסופש המסופש

בפרויקט בורגראנץ' של וואלה, לינק וציטוט מהשיר בורגראנץ' של פינגפונג

 

יהל לינטרנרי בפרסום בכורה ב"מעין חשמלי", אתר האינטרנט של מעין

 

נמרוד קמר קיבל תמונה בגלובס וכתב נגד הצנזורה של יס על הסרט של מיקי רוזנטל נגד משפ' עופר

 

לפני כולם! מחקר מרגש על תמנונים (ווינט)

 

יונתן אמיר על בית ספר למאכערים של אמנות.

 

מאמר מעניין נגד מעלה, ארגון של עסקים לשמירת "אחריות חברתית", שנתן לבנק לאומי שממשיך להעסיק עובדי קבלן למרות החוק, פרס מעסיק מצטיין. (הגר שקד, עבודה שחורה)

 

ביקורת טובה על טופי והגורילה בYnet. חשוב לציין, שהתוכנית היא פרודיה על תוכנית סקסיסטית. גם כשטופי אומרת שהיא בעד מלחמות וששוקי אומר שטוב למות בעד המולדת, לא התכוונו להטיף למלחמות, אלא ליצור אבסורד.

 

תמונות של מוטי קיקיון, הצלמן המוכשר, מפסטיבל מטר על מטר. בין השאר תמונות שלי (מופיע עם רקדנית בשם מרים אנגל שאילתרה לשיריי) ושל יודית שחר. התמונות בשליש התחתון.

 

מעריב ממשיך להתעלל ברון ארד ז"ל ובמשפחתו. תניחו להם.

 

גם אני הצטרפתי לועד העיתונאים הצעירים, ואת?

 

מאמר של אסף נבו על האמנות הפוליטית שלי, מכללת ספיר.

 

דב חנין בטופי והגורילה, עכבר העיר אינטרנט

 

גל מור כותב על הצ'יקיפדיה וטוען משום מה שאיני בעל המניות שם.

 

משה ארנס מפתיע בטקסט הגון.

 

 

אני עונה לשאלון של סיני גז

 

הרבה מדברים על אנשים מסוימים שהם ציונים, אחרים פוסט ציונים או אנטי-ציונים. הורדת "קפד ראשו" היא ללא ספק אנטי-ישראליות מהסוג הנורא ביותר.

 

כצפוי, השבט ש"נחשף לראשונה לאדם המערבי" התגלה כבר ב1910

 

בהמלצת ג', רדיו טנגו ארגנטיני יפהפה.

 

פוסט חזק של ליאת בר-און, הפולניה הלוחמת, בבלוג הבמיה הקפואה שמסביר למה אני לא מתכנן להתחתן בקרוב. עם כל ניקוי האורוות באקדמיה לגבי מין ביחסי מרות, חשוב שיוכרז: נישואין הם פעמים רבות אונס. אבל כמו באקדמיה, יש מקרים שהם סתם הטרדה. 

 

עלה אתר מעניין, ארמגדון, נגד ההתחמשות הגרעינית ההיסטרית והאינפנטילית של המעצמה המסוכנת במזרח התיכון.

 

גורביץ בחברים של ג'ורג' מביא עוד מידע מזעזע.

 

לא עוד רוב לאו. מאמר על כך שעוד דור לא יהיה רוב לבן בארצות הברית. כדאי לקרוא לכל אלה שפוחדים מערביי ישראל, מרוקאים וכו'. (סם רוברטס, וושינגטון פוסט, צריך להירשם).

 

ביפו יש יום ללא-ערבים בבריכה. זה מובן. השאלה היא פרקטית: מה עם רק סבא הוא ערבי? הוא יכול להיכנס עם מצופים? האם צריך להביא תעודה כדי להסדיר את העניין, או ללכת עם סימן זיהוי מיוחד כדי להקל את הזיהוי? (עומר אורי, עיתון תל אביב)

 

מדוע לעזאזל הגאורגים חשבו שהאמריקאים יצילו אותם אחרי שיתקפו את רוסיה? (רוזה ברוקס, לוס אנג'לס טיימס)

 

ליבריסטן על המשוררים שחתמו נגד השירים המקוצצים בפרוייקט "שירה על הדרך", שהוא לטעמי פרויקט לקידום שירה ראקציונרית מדכדכת, אולי אפילו כלי נגד הרנסנס השירי בתל אביב היום. אבל זה עדיף על כלום.

 

מול המלחמות באירואסיה, אחריות בינלאומית באפריקה. ניגריה העבירה שטח גדול עם הרבה נפט ו300 אלף תושבים לקמרון על פי החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג.(ניו יורק טיימס, צריך סיסמא) – מתקנים אותי בטוקבק, מה שמראה שוב ששלום יש כשחברות מערביות מרוויחות מזה. ושניו יורק טיימס מוטה.

 

גרסה יפהפיה בערבית לשיר הנושא של שאפט, של הזמר הצרפתי השמן מאליק אדואן.

 

ויכוח שירה מעניין בבלוג של משוררת השעה יודית שחר שערכה ערב בנושא "רעב" עם המשורר אמיר אור שטוען שהוא חשב על כך קודם כשפרסם חוברת הליקון וערך ערב בנושא "רעב וגעגוע". והיא עונה לזה.

 

בג'י של גלובס טקסט מעולה של דרור פויר על חנוכת בית רואי חשבון.

 

מאמר מעניין של איה קניוק באתר מחסן מילים בשבח השוחד.

 

עוד חלל: משה גורלי שהיה פרשן משפטי רציני שכתב בגלובס ובמעריב נכנס לחברת היחצנות של אייל ארד.
ידיעות אחרונות בתחקיר של שחר גינוסר שאין חשוב ממנו על כך שהבנקים תיאמו במשך שנם עמלות שעומד להתפרסם מחר ב7 ימים. אני מקוה שאנשים ייכנסו לכלא או ישלמו קנסות ענקיים, כי יש כאן קרטל וגניבה של עד 14 מילארד שקל מהציבור. בואו נראה מה יקרה. האם אפשר להפעיל על שרי אריסון את חוק דרומי, הרי הם פרצו לחשבונות ולקחו כספים? הרי למה להרוג אדם שגונב מלגזה או כוורת דבורים ולא אדם שגונב 14 מיליארד? אני כמובן נגד הרג שרי אריסון, ולכן אני נגד חוק דרומי.
מול זה, נחום ברנע דל מאוד בדימויים לאחרונה. הוא חזר השבוע אולי בפעם החמישית על המשל (היפה בפעם הראשונה) על הזבוב שכדי לצאת מכוס החלב מניע ברגליו עד שהחלב הופכת לשמנת (לפני שבוע זה היה צפרדע וחמאה). גם אם אתה ברנע, עורך צריך להגיד לך בצורה ישרה שאתה חוזר על עצמו. 
טקסט טוב של סייד קשוע.
ב"העיר"  יש כתבה על המילה מדהים שמחליפה את המילה 'מהמם' ו'מעולה'. על כל פנים, העיר לא מעודכנים באמת במה שקורה כרגע, אלא חיים את מרץ 2006. כי המילה 'חזק' הרבה יותר משמעותית בחוגים הנכונים. המילה 'מדהים' (או 'מדים') משמעותה 'או.קיי', והיא לא מתארת משהו באמת גדול. אלא 'כן, אתה צודק, הבנתי'.  
מול המחדל של מדהים, יש כתבה מרתקת, חשובה וחרוצה בנוגע ל"חוק וילנאי" של מספר כתבים. המעניין הוא שתחקירני העיר ניסו לברר מי הכין את החוק המרושע ופשוט נשלחו מאדם לאדם ולא מצאו את הנבל שיזם את העניין. כל אחד התנער, כשהראשון בהם הוא ס. השר וילנאי שמתרחק מהחוק כמו מאש, אף שהוא תומך בו. האם יש חצוף מזה? כמעט כולם מדברים עם תחקירני "העיר" שלא לייחוס.
דבר דומה קרה לתחקירן "סופשבוע" אביב לביא. הוא ניסה לברר מדוע יש שני שרים שמתנגדים לחוק שמתנה סיוע ממשלתי בכך שלא יינתן למפעלים מזהמים. הראשון, שר הבריאות בן יזרי, טוען שלחץ נגד בטעות. השני, מאיר שטרית, שר הפנים, אומר שפשוט ככה אמרה ועדה. כלומר, אין לו דעה. ישנה ועדה וזהו. תחקיר מעניין נוסף על גאידמק, ששכר את חוקרי המשטרה שחקרו נגדו.
אז כל הכבוד לתחקירנים האמיצים.

פרויקט עיתונאי חשוב של דה מרקרוויק על קשרי הון ושלטון ועיתונות בישראל. זה לא ליברליזציה, זו סתם שחיתות. 

חבל שהפרויקט האמיץ כלל גם צעד אחורה: התנגחות של גיא רולניק עם הטענה שבישראל העשירים הופכים עשירים יותר והעניים עניים יותר. ומאמר של סמי פרץ על כך שלפעמים קשר הון שלטון קשור דווקא לעובדים וועדים, שנאבקים, אבוי, נגד התייעלות, שהיא מילה אחרת לפיטורים סיטונאיים של אנשים מבוגרים עם בטחון תעסוקתי והחלפתם בעובדים זולים, לעתים דרך חברות כח אדם.

מעניין שהפרויקט הזה, שעיתונאיים טובים השקיעו בו אנרגיה רבה, כמעט ולא מקבל התייחסות בשער אתר האינטרנט של הארץ, לעומת זאת מקבל אייטם אזוטרי על הקיבוצים העשירים בישראל.

 

 

אני חושב הרבה על ידיעה שקראתי במבזקי ויינט. אני מאוד אוהב לקרוא את המבזקים שלא הופכים לידיעות. המבזק דיווח על אדם מהוד השרון שנכנס לכלא לשנה כי גנב סקסופון. הוא עשה עוד הרבה פריצות, אבל נענש שנה על הסקסופון. יותר משבס, רמון ונעמי בלומנטל. זה לא עלובי החיים, זה פשוט סקסופון.

—-

 

זה היה מבחר לינקים מפוסטים קודמים. בדרך כלל אני מוסיף לינקים ימים אחרי הפרסום ורבים מפסידים אותם. אז זו הזדמנות לראות שוב. וזו הזדמנות גם לנקות את הפוסטים לטובת קוראי העתיד.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • איתי ערן  ביום 21 באוגוסט 2008 בשעה 16:51

  אין ספק, כשראיתי את זה בזמן אמת במבזקים של וויינט, בין פיצוץ כאן וחיסול שם, הבנתי מיד שהעולם עומד להשתנות. והוא אכן השתנה, לפחות עבורי (ובוודאי עבור מיליוני תמנונים ברחבי העולם).

  בהחלט המבזק שעשה לי את החודש והחדשות החשובות ביותר בשנה האחרונה.

 • יאיר  ביום 27 באוגוסט 2008 בשעה 10:18

  מציע לא להתלהב מהסיפור של ניגריה קמרון והדוגמה האפריקאית לניהול סכסוכים. אז במקרה כתבתי מאמר על הסיפור הזה לפני שבועיים. ניגריה החזירה לקמרון חצי אי דלוח וביצתי בשם בקאסי שיש בו ומסביבו די הרבה נפט. אבל:

  כל הסיפור בושל בלחץ של חברות הנפט הבינ"ל, שעד היום לא יכלו לעשות כלום בבקאסי כי זה היה שטח בסכסוך. מכיוון שהניגרים זקוקים לחברות הנפט הגדולות הם בסופו של דבר הסכימו לתוצאות הבוררות הבינ"ל (בערך חמש שנים אחרי ההחלטה בהאג). אני בטוח שהרבה בוסים גזרו קופונים שמנים לאורך כל הדרך, בניגריה, בקמרון ובחברות הנפט, אבל אלה לא אלפי הדייגים הניגרים שבבקאסי, שבטח לא יראו מזה כלום.
  בכלל בניגריה, קמרון ומקומות אחרים באפריקה 90 מהאוכלוסיה לא רואה אגורה מרווחי הנפט. זה גועל נפט(ש).

  כל הגבולות האלה והסכסוכים האלה הם ירושה
  קולוניאלית עבשה. מה שלא הפריע לניגרים רבים להפגין פטריוטיות בנוסח שטח משוחרר לא יוחזר, בקאסי חלק בלתי נפרד ממולדתנו וכו' וכו'. קראתי קצת בלוגים ואתרי חדשות ניגרים וסגנון הטוקבקים היה מוכר עד להקיא. היו גם כאלה שהגיבו בצורה שפויה.

 • אזרח  ביום 16 בספטמבר 2008 בשעה 22:38

  היכן התחקיר נמצא? האם ניתן להעלות לרשת, כדי לאפשר לתובעים להצטרך להליך שמתקיים?

 • אזרח  ביום 16 בספטמבר 2008 בשעה 22:42

  האםניתן להעלות את התחקיר לרשת לטובת תובעים שעשויים להצטרף? האם העלאה כזו מותרת לפי החוק?

 • רושדי  ביום 16 בספטמבר 2008 בשעה 22:48

  מי הנחמד שיוסיף לינק לכתבה בדה מרקר, שעוסקת בהון שלטון?

 • אזרח  ביום 16 בספטמבר 2008 בשעה 23:51

  חוזר על השאלה- האם ניתן להעלות מידע מהפרסום לרשת כדי לאפשר לציבור להצטרף לתביעה נגד הבנקים שהחלה בימים אלו.

 • צ'יקי2  ביום 17 בספטמבר 2008 בשעה 0:17

  אתה צריך לחפש את 7 ימים בבית אריאלה, מר אזרח. אני לא עורך ידיעות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: