פרטים על השקת מעין ביום שישי בצהריים (מתעדכן)

גיליון חדש לכתב העת מעין לשירה – ההשקה

"קשה לקרוא לזה רוח, ובכל זאת
היא גורמת לקצה הסיגריה שלי לפעום באדום
כמו לב שקראו בשם בעליו"
קיץ, דנה פרנק, מעין 4


ביום שישי הזה, ה21 במרץ, פורים והיום הראשון לאביב, בין 13:00 ל18:00, כולכן מוזמנות להשקת גליון 4 של כתב העת לשירה ואמנות מעין. ההשקה תתקיים באפט 98, דיזנגוף 98, קומה 2, פינת אסתר המלכה, המקום החדש של אלון קסטיאל, במתחם שבו נמצא פעם היכל הזיעה Everybody. בהשקה מתוכננים ריקודים (יתקלטו עודד בג'יו, יובל רוביצ'ק ושרוליק איינהורן) והופעות של שירה בחיבור עם מוזיקה (בתכנון: רם אוריון עם שיר של אהרון שבתאי; א.ב. דן ומיכל שפירא עם שיר של אבי דנגור; יסמין אבן עם שיר של איתי מאירסון; ומלווים את עצמם: אורית גת, צ'יקי, נמרוד קמר, הגר רוה וזהר וגנר. ועוד הפתעות). הכניסה למסיבה חופשית ברכישת כתב העת. אפשר לבוא מחופשים ואפשר לבוא ללא בגדים כלל. על כל פנים, ההשקות שלנו הן שם דבר.

הבלוג של אליזרין על ההשקה

לגליון 4 של מעין, כתב עת לשירה, ספרות ואמנות, יצורף, נוסף על מגזין הקולנוע מערבון, גם "עין הכמהין", ספר השירה של ואן נויין. ואן נויין התבלטה במעין וסומנה "מהגילויים המסעירים של עולם השירה העברי" (מנחם בן, מעריב) בעקבות שיריה בגליונות קודמים. הספר יופץ בכמות תקדימית של 4500 עותקים, שמתוכם 4000 יחולקו חינם בתוך כתב העת. זהו ספר ביכורים להוצאת מעין, הוצאת ספרים חדשה שתפעל סביב כותבי מעין.
בגליון הקרוב של מעין (עורכים: רועי ארד ויהושע סימון), שישים כותבים. עבור כמחציתם זהו פרסום ראשון. מבין המשתתפים בכתב העת: אהרון שבתאי, נעמה גרשי, יוני רז פורטוגלי, זלי גורביץ', יואל הופמן (שיר מתוקן), זהייה קונדוס, רועי ארד, אוהד פישוף, מיכל דר, דודו ויזר, יפתח אשכנזי, ג'וני ספקטור, יעל פרידמן, קובי אור והגר רוה.

הגיליון הנוכחי נפתח בשלוש מסות: נועם יורן מתייחס לדמות הפרחה בספרו האחרון של עמוס עוז, "חרוזי החיים והמוות", רועי ארד על הפוליטיקה בטקסטים של אריק איינשטיין (בעקבות טקסט של אריאל הירשפלד), ורועי לבנה בטקסט אישי על הספר "אם יש גן עדן", רב המכר של רון לשם. כמו כן, מאמר על ג'אנדק, המוזיקאי המסתורי האמריקני, שנכתב על ידי המוזיקאי הבאר-שבעי דויד פרץ (שגם מפרסם סיפור בגיליון). עוד בעיתון, תרגומי שירה: מאיקובסקי, וודי גאתרי, גו צ'נג, תרגומים ראשונים לעברית של המשורר הקומוניסט מאל-סלבדור רוקה דלטון, ושל הבארד הרוסי אלכסנדר באשלצ'ב. במעין מתפרסמים לראשונה סיפורי מדע בדיוני, שנכתבו על ידי גלעד מאירי (קבוצת "כתובת") ועל ידי אמיר נעמן (שפרסם שירה וסיפורים במעין). כמו כן בגליון, פיסה ממחזה מאת ליאור ווטרמן ויונתן לוי.

בחלק האמנות, בולט השער של פאהד חלבי, ציור של עזמי בשארה, עם חיוך שובב. כמו כן באמנות, עבודות של דוד עדיקא, אפרת קדם, אורן ענבי, מאיה לרמן, ועוד. טקסט על היחס בין אמנות במימון ממסדי למימון של כוחות השוק, מאת גליה יהב, ומאמר סיכום על הגלריה הסודית "החדש והרע" שהקים המגזין והפעיל בקיץ 2007.
מעין הצטרף ל"תחרות הסיפור הקצרצר", תחרות סרבית פופולרית של כתיבת סיפורון בן 15 שורות, שפועלת בהצלחה כבר כמה שנים. במסגרת שיתוף הפעולה עם "הוצאת אלמה" מבלגרד הסיפורונים הזוכים יתפרסמו במעין 5 ובסרביה.

גליון מערבון הנוכחי (עורך: יהושע סימון. רכז מערכת: נמרוד קמר), כפול בגודלו הפעם, ומכיל מספר מאמרים בנושא הפורנוגרפיה, שבטקסט ההקדמה נכתב כי "הפכה לנותנת טון אסתטי ופוליטי בשנים האחרונות – סטנדרטים של ייצוג ומוסכמות חברתיות מושפעים מהלגיטימיות של התעשייה". במרכז החלק הפורנוגרפי, מאמרה המונומנטלי של יעל שחר על הסרט הכחול הישראלי "המוסד – חקירה עמוקה" והתפישות המיליטריסטיות שהוא מציג. עוד בעיתון, מתי שמואלוף (הכיוון מזרח) מבקר את התייחסות הסרט "ביקור התזמורת" לאנשי עיירות הפיתוח, נועם יורן על תפקיד הכסף בסדרה "מסודרים", מסה פולמוסית נגד קלישאת "נרטיב העל הציוני" בכתיבה על קולנוע ישראלי (בני בן דוד), ומאמר על שתי פניו של אסי דיין, הגאון והכוכב. עוד בגיליון: ראיון עם הבמאי המאוריטני אבדרחמן סיסקו, ומאמרים על פאזוליני, שביתה, ראס מאיירס, תום שובל, וסרמיל ופורנו פמיניסטי חדש. וטקסטים של רועי רוזן, שמוליק דובדבני, ימין מסיקה ואודי אלוני.

אתר מעין נבנה ועוצב מחדש, ויאפשר עיון חופשי בכל החוברות הישנות של מעין. האתר יפרסם פעמיים בשבוע חומרים שלא מתוך כתב העת, ובכך יהפוך לעיתון נפרד בשם "מעין חשמלי".

מעין כבר אמור להיות מופץ ברוב החנויות, אם אתם מעוניינים להזמין מעין לחנויות מחוץ לתל אביב. צריך לזכור כי מדובר במעין 4 ובחברת ההפצה "ספרות עכשיו". ההפצה בינתיים מעולה, עוד לפני שתבו על העיתון. מכרנו כבר  באוזן השלישית  בין 50 ל70 גליונות, באירוע פלסטיק מכרנו בין 20 ל35, בקיוסק בשינקין מכרנו בדיוק 22 גליונות עד הצהריים, ובקיוסק שצמוד למצודת זאב שמוכר רק מעין מכרנו כ- 90 גליונות. בגלל שהמשלוחים אוזלים במהירות, המשלוח האחרון לשם היה של 42 גליונות. נאלצתי לקנות עגלה חדשה. יתכן שנאלץ להוציא מהדורה נוספת.

הגיליון הנוכחי על מוספיו מכיל 310 עמודים של שירה, סיפורת, תרגומים, אמנות, ומסות, ובכל זאת כתב העת שומר על מחיר סמלי של 17 ₪, מחיר שעת שכר מינימום בזמן יציאת הגיליון הראשון. מעין מודפס בכ4000 עותקים ומודפס בסיוע מפעל הפיס וקרן רבינוביץ'.

משתתפים במעין: נועם יורן, רועי ארד, רועי לבנה, גליה יהב, אהרן שבתאי, חיים דעואל לוסקי, דויד פרץ, דנה פרנק, מיכל דר, חאתם חושי, ביי דאו, דן דאור, אבישי סיון, יוני רז פורטוגלי, יודית שחר, יפתח אשכנזי, רוקה דלטון, וודי גאתרי, יהושע סימון, שוהם מנלה, יואל הופמן, נמרוד קמר, אלכסנדר באשלצ'ב, ג'וני ספקטור, איתי מאירסון, עידן קטייפה, סרג' אברבוך, דודו ויזר, ולדימיר מאיקובסקי, אורית גת, מיכל כהן, שירי ארצי, איגור זאק, גו צ'נג, אבי דנגור, מאיר קובלסקי, הגר רוה, אלי לנדאו, שירה סתיו, מירב כהן, זהר וגנר, יעל פרידמן, צבי הלברכט וכרם הלברכט, אלכס בן ארי, איתמר שאלתיאל, זלי גורביץ', ארנבת בר, עודד בן דוד, תומר ליכטש, באיו קמר, זהייה קונדוס, נעמה גרשי, אוהד פישוף, מרדכי גלדמן, יותם פלדמן, אמיר נעמן, קרן ציטר, ליאור ווטרמן, יונתן לוי, בועז לביא, גלעד מאירי, נעמה אריאל רוזנהק סער, תמיר לינהרט, קובי אור, עמית בוימל, ערן נווה, איילת גזית, הילה "טוני" נבוק, וסלי וויליס, אורן ענבי, דוד עדיקא, נאור עטיה, אלה אלפון, ברדלי היקס, פרדי, מרב סבירסקי, אפרת קדם, מאיה לרמן, נועה צאושו, ענבל שטראוס.
משתתפים במערבון: יוני רז פורטוגלי, מתי שמואלוף, בני בן דוד, יעל שחר, שמוליק דובדבני, ינאי ספיר, נועם יורן, ניר נאדר, יהושע סימון, ניסים מוסק, יונתן גל, אורן שי, נטלי לוין, נמרוד קמר, יוסי עטיה, אסף סבן, יוסף קריספל, ירמי קדושי וימין מסיקה, פיוטר אוקלנסקי (פולין), בני ציפר, אודי אלוני, ליאת סימון, רועי רוזן

מעצב: כרם הלברכט

עורכת לשונית: יעל שטיין

 

השקות נוספות יתקיימו ב2 באפריל בירושלים, אוגנדה, אריסטובולוס 4, ב21:00 – משתתפים נמק (קובי אור ובועז גולדברג), צ'יקי, ופורמרלי נואן אז וווייט ברד (זמרת משבדיה שגרה בברלין), יחד עם משוררי מעין מירושלים.

וב16 באפריל בבאר שבע, עשן הזמן, רח' רינגלבלום, 20:30. פרטים יופיעו באתר.


אתר מעין:
Maayanmagazine.com

מעין בפייסבוק:

http://www.facebook.com/group.php?gid=2385073801

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: