הספין האיראני: מה נעשה ללא היטלר?

זה התחיל שנה אחרי שערפאת\היטלר התמוסס מעל במת ההיסטוריה. מאותו רגע, שיגעה הטלוויזיה את עקרות הבית בעניין האיום הגרעיני האיראני שמוצג על ידי אחמדינג'אד\היטלר. כעת כשהתברר כי מדובר בספין בנוסח מלחמת עירק (שנוהלה כנגד סדאם\היטלר), יכולת לצפות לאנחת רווחה. סוף סוף אפשר לישון בשקט. אבל במקום זה, הכותרות בעיתונות רק מודאגות יותר: מה יהא עלינו? מה נעשה עכשיו? מה נעשה ללא היטלר? אולי צריך להעניש את אירן בהתקפה על הגילוי הזה. מה שבטוח שצריך להעלות את תקציב הבטחון כדי להתמודד עם איראן ללא הפצצה.

כך קרה גם כשהתברר אחמדינג'אד לא הציע שיהודים ילכו עם טלאי צהוב, או שלא באמת-באמת קרא להשמדת ישראל: פניקה מוחלטת. שוב דפק אותנו הנבל האיראני, הליסטים בעל אלף הפרצופים מטהרן.

 

הדבר מוכיח שוב שצה"ל, ושלוחיו גדוד הפרשנים הצבאיים והמומחים בעיני עצמם לנושא האיראני, שנונים יותר או פחות, רק רוצים מלחמות או לפחות תחושה נעימה וחמימה של מלחמה קרבה. ואפשר להבין את האינטרס שלהם: ללא מלחמות, יהיו קיצוצים בתקציב מבחינת הצבא, יותר כסף יגיע לחינוך ולתשתיות, או סביר יותר, יותר כסף לשחיתויות נחמדות, או שיורידו עוד מס ל18 המשפחות. ללא שכול ופחד, הפרשן הבטחוני יצטרך לעבור למשרד קטן יותר ולפרסם את ידיעותיו בעמוד 6. ואיזה בחורה תרצה לצאת עם פרשן צבאי במדינה ללא מלחמות, למשל בליכטנשטיין (פגשתי בקרקוב מישהי יפהפיה מליכטנשטיין שלומדת ביולוגיה שבוודאי לא היתה יוצאת עם אהוד יערי)? מה נעשה, מה נעשה, ללא היטלר?

השאלה היא מתי הישראלים יבינו שהאויב הגדול של אזרחי ישראל הטובים הם אותם עיתונאים חנֵפים ואותה הנהגת צבא עצמאית ולא משהו שנמצא מבחוץ?

 

(אגב, גם אם לאיראן היתה פצצה אטומית, היא לעולם לא היתה משליכה אותה על ישראל. מדובר במדינה בת עשרות מיליוני איש שאינם טפשים כל כך להשליך פצצה אטומית על מדינה שיכולה להחזיר)

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: