אורן בן מורה מציגה: אביגדור ליברמן. חילופי גברי בהנהלת הגלריה

אורן בן מורה (נ' 1982), מציגה בתערוכת היחיד הראשונה שלה ציורים בצבעי פנדה על נייר – פנים של דב פנדה ורוד וציפור, צמחייה ואביגדור ליברמן בביקור ביער באוקראינה.
הציורים שמציגה בן מורה מציעים את עצמם בנפרד, אבל ניתן לקרוא בהם סיפור משותף: ציור מתצלום בעיתון של השר לעניינים אסטרטגיים ליברמן מבקר ביער באוקראינה, צמחים בערוגה או יוצאים מאגרטל, ציור מופשט ורדרד שמתברר כדב פנדה ובצידו ציפור עפה. טבע דומם מופשט וציור מתצלום נפגשים אצל בן מורה בציור שממלא את הנייר, ציור שצבעי הפנדה מכסים את כולו. המשחק הלשוני שבשם התערוכה קושר תמימות וסכנת הכחדה, ילדוּת ומודעות סביבתית, טבע וחינוך, אבל הציור של בן מורה כביכול אדיש לנושאיו: לא לצאת מהקווים, העתקה, גראפיות, הנאה, חזרתיות, מילוי שטח הדף – אלה המנגנונים שמפעילים אותו. סיפורם המשותף של הציורים הצבעוניים של בן מורה יוצא מדמותו של ליברמן. הפוליטיקאי הימני האימתני, דמוי הדב חביב הילדים ואוהבי הטבע, נפגש עם הצבעים, המוּכּרים היטב לילדים מחוגי יצירה, בצמחי ארצנו, ביער באוקראינה, בציור ילדִי. גם שם המפלגה שהקים ליברמן מתאים לתערוכה של בן מורה – ישראל ביתנו.

מערכים אידיאולוגיים סותרים מפעילים את האינסטינקט של הימין הקיצוני הישראלי. סיפורים של הגירה מסופרים מתוך פנטזיות של ילידיוּת. השואה, "האיום האיראני", "האיום הדמוגרפי" – בתוך מושגים מסדרי מציאות אלה מסתדרים להם צמחי הארץ עם היער האוקראיני. החיבורים שבן מורה יוצרת בציור האישי, מושך הכתפיים, הנהנה להצטייר שלה, מעמתים את דב הפנדה המתבחן בצבע פרווה שחור/לבן עם שלל הצבעים של צבעי הפנדה.

זו תערוכת היחיד הראשונה של אורן בן מורה והיא מתקיימת ביום פתיחת עונת הגלריות. שימו לב להזמנה היפה בלוק הפולורויד.
  
כמו אהבת קיץ סתווית, הגלריה מתוכננת לפעול חצי שנה בלבד, כך שבקרוב היא תסגור את שעריה. עד הסגירה, נדחוס מסיבת פתיחה נוצצת כל שבוע שבועיים. אנחנו מקווים שתעמדו בקצב שלנו.

 
פתיחה: חמישי, ה25 באוקטובר 20:00
החדש והרע, הרכבת 12, מתחם גן החשמל, מול בית המכס, תל אביב יפו

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: