תערוכה חדשה בגלריה של כתב העת מעין, נדל"ן \ אפרת קדם

 

החדש והרע גלריה לאמנות עכשווית גאה להציג:

 

נדל"ן
אפרת קדם

 

אפרת קדם (נ' 1980), מציגה בתערוכת היחיד הראשונה שלה "נדל"ן" רהיטים וטבע: בִּדלֵי חומרי בנייה והדבקה על מתלה בגדים, ארגזים פעורים מורכבים על דלת עם ידית, בריכת השתכשכות מעושבת, רישומי אבק על קרטון ביצוע, חוברות שירה ורישומים. אוטוביוגרפיה ודלות, חומרים מן הנמצא ומודלים, תהליכי מִדבור וקורוזיה, אמנות טבע ומעבר דירה – העבודות של קדם בנויות על מיזוגים סוריאליסטיים של עבודה מבוססת-תהליך ושורה תחתונה נדל"נית.

 

כינויי העבודות מדברים על מטרופולין תל-אביב-יפו: "הרצל פינת פרנקל" (פסל ארגזי קרטון ערומים על שולחן של איקאה עם ידית); "תחנת כוח" (מתלה בגדים ושאריות קרשים, נייר טואלט ושפכטל); "בריכה" (בריכת פלסטיק ודשא); "התאומים – רישומי אבק" (היטלי אבק על קרטון ביצוע); וחוברות שירה ורישומים בקומה השנייה של הגלריה.

 

ישנו גם המדבור הדמוגרפי: שוק השכירות הפרוע בתל-אביב-יפו החולדאית מייצר בימים אלה הגירה פנימית של צעירים מן "המעמדות המעשנים" (סטודנטים, עובדי כפיים, רווקים ושכירי יום בתחומים היצירתיים), מרובעי מהגרי העבודה מזרחה ודרומה לערי הלווין של המטרופולין. הנדל"ן של תל-אביב-יפו עם הבנקים, בעלי ההון ותושבי החוץ המזדקרים במגדלים (ומפַנים את התושבים הקודמים בלב ת"א ובדרומה, ביפו ובכפר שלם), אינו נפרד מהנדל"ן של יישובי איכות החיים לאורך כביש 6, ההתנחלויות במורדות המערביים של הגדה המערבית וחומת ההפרדה. שינויי שיווי משקל בין ניידות לנייחות מנווטים את עבודותיה של קדם וטוענים אותן בפוליטיוּת. עניינה של קדם בתערוכה הוא מקומו של האדם בתוך שתי המערכות הגדולות של הנדל"ן והאבק.

 

 

     מסיבת הפתיחה של תערוכת היחיד הראשונה של אפרת קדם תתקיים היום, ה1 בספטמבר 2007, בשעה 21:00

 

גלריה החדש והרע, רחוב הרכבת 12, פינת לבונטין בערך (מול בית המכס, צמוד למשטרה), תל-אביב

  

גלריה החדש והרע תהיה פתוחה בימי ה' בין 18:00 ל21:00
או בתיאום עם האמנית ב
balalaika101>AT<gmail.com
 
www.maayanmagazine.com

 
 
סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: