תערוכה ראשונה בגלריה "החדש והרע"

"החדש והרע", גלריה לאמנות עכשווית, פותחת את שעריה ומציגה את התערוכה הראשונה: 
נמרוד ק' – נמרוד ק' מואשם בהסתה 
פתיחה: 24.05.2007
 
במרכז התערוכה "נמרוד ק' מואשם בהסתה" רישום כביש של נמרוד ק', שצייר במרכז ירושלים ב-2004, מעשה שהוביל להאשמתו בהסתה ולטענות בדבר "מחתרת שמאלנית" שהופיעו בעמוד הראשון של ידיעות אחרונות. העבודה של ק', מציעה בחינה פוליטית של הקשר בין עבריינות לאמנות. 
ביום כיפור 2004 ניצל נמרוד ק' את הרחובות הריקים וצייר ציור מטרה גדול על הכביש בשכונת רחביה בירושלים בצומת עזה-מטודלה, ממש מתחת לביתו. הציור כלל חיצי הכוונה גדולים בעברית ובערבית לבית של שרון, ביבי וקצב, וניקוד – 100 נקודות לשרון, 50 לביבי, 20 לקצב. 
בצאת יום כיפור התראיין ק' לחדשות 10 כעובר אורח והסביר שהוא יכול להבין את מי שנתן לקצב רק 20 נקודות כי הוא שווה פחות.  

אנשים נוספים החלו לגלות את העבודה הגדולה. בבוקר למחרת היא הופיעה על השער של ידיעות אחרונות. הראיון בערוץ 10 עזר למשטרה לעלות על עקבותיו כעבור יומיים. במבצע משולב הוא נעצר מתחת לביתו על ידי שוטרים סמויים מתחזים למתעמלי ג'וגינג. אחרי המעצר הופיעו נמרוד ושותפו מובלים לבית משפט השלום בתוכנית מהיום למחר בערוץ הראשון. האישום היה השחתת פני מקרקעין והסתה לפגיעה באישי ציבור וברה"מ.
המשטרה הוציאה צו חיפוש מיוחד לדירתו של נמרוד ועצרה גם את שותפיו על אחזקת גראס. ק' לא טרח להסתיר את הצבעים, המשטרה מצאה אותם מייד. הלפטופ ובגדים המוכתמים בצבע לסיוד אספלט הוחרמו. נמרוד חייב היה להודות מייד.  
בחקירה נשאל נמרוד אם הוא חבר של כל מיני דמויות עם שמות בעלי צליל ספרדי, או משתייך למחתרת השמאלנית שהם שייכים אליה. ההאשמות על מחתרת שמאלנית חדרו גם לעיתונות, אף שהשותף ל'ציור הרצפה' הוא א', איש 'עלה ירוק' שהחזיק דעות ימניות למדי ורק נהנה מעניין הציור כמחאה כלשהי. בראיונות לעיתונים נתנו נמרוד והחשוד השני גרסאות סותרות ומבלבלות על טיב הציור והמניע. הסיפור הסתבך בעקבות גרפיטי "שרון רוצח" שרוסס באותו ערב על בית הכנסת הגדול בי-ם, שגם עליו דרשו השוטרים הודאה בכתב על אף שלנמרוד לא היה כל קשר אליו.  
נמרוד ק' נשפט לבסוף בכפר סבא ונידון לאי-הרשעה ומתן 250 שעות שירות ו80 שעות טיפול בקבוצה אצל קצין מבחן.  
 
—— 
 
על הגלריה "החדש והרע":
בימים בהם האמנות הישראלית מנסה יותר ויותר להתקרב לאמנות העולם, לעסוק בניואנסים ובייצור טעם טוב ומניירות של "איכות" ו"עומק", גלריית "החדש והרע" מנסה לעשות את ההפך: ליצור אמנות לא מוחלשת, לא סנטימנטלית, לא חיוורת ולא צנועה, אלא אמנות של נסיונות פרועים, צעקניים ובעייתיים. הגלריה מנסה לגבש קבוצה של אמנים ואמניות שלא היו מקבלים ביטוי בגלריות הסטנדרטיות. גלריית "החדש והרע" היא ניסוי הקשור לעורכי כתב העת "מעין". הגלריה תפעל כחצי שנה עד תחילת 2008.
 
נשמח אם תעבירו את השמועה על הגלריה, אך איננו פועלים מול עיתונות ומדיית המונים. וזהו לכן לא קומוניקט לעיתונות. 
 
הנהלת הגלריה: יהושע סימון, אלון קסטיאל, רועי ארד 
———- 
 
"גלריית החדש והרע", הרכבת 12, פינת לבונטין, מול "בית המכס", תל אביב-יפו.
פתיחה חגיגית: 24 במאי 2007, יום חמישי 21:00. + מוזיקה
http://www.flickr.com/people/newandbad
 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: